PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 26.09.2018
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

PONDĚLNÍ GLOSY 13.11.2017

Miroslava Macka

Prezident Zeman opětovně prohlásil, že se žádných rozhlasových a televizních klání prezidentských kandidátů nezúčastní.

Nedivím se: jen si vzpomeňte, jak trapně s hlavou svěšenou prchal z Hradu, když nebyl v nepřímé volbě zvolen prezidentem.

Neumí totiž prohrávat. A léta přibývají a mozkové buňky kvapem ubývají, takže jistě velmi dobře ví, že bez problému přednese z hlavy naučený text, ale reagovat na silného soupeře už by mu dělalo velké potíže. A obzvláště „celkový umělecký dojem“ by byl velmi tristní.

Doufám jen, že mu to ostatní kandidáti otlučou o hlavu – kdo chce být vůdce smečky, nesmí být ješitný posera!Praha by mohla v příštím roce hospodařit s příjmy 54,096 miliardy korun a výdaji 65,344 miliardy. Schodek by měl být kryt z vlastních zdrojů a příspěvků od státu.

Dodávám: tak za takové zprávy by se mělo střílet. Příspěvky od státu? Kde je ten stát vzal? Z našich kapes, přece! Takže hospodaření mizerné!Bezmála dvě stě tisíc korun zaplatí olomoucký magistrát za dva fotoobrazy s portréty stávajícího a bývalého primátora. Martin Major a jeho předchůdce Martin Novotný (oba ODS) budou vystaveni spolu s dalšími osobnostmi, které od roku 1850 stály v čele hanácké metropole.

Dodávám:

Jde o dva Šetlíkovy fotoobrazy. Domnívám se, že tradice zavazuje a v olomoucké radnici by měla být galerie primátorů úplná. S tím, že každý primátor či bývalý primátor svému městu svůj portrét daruje a nezaplatí to ze svých kapes nedobrovolně daňoví poplatníci.

Umělecké hodnocení portrétů ponechám na jednom každém…Americký režisér Ridley Scott vystříhá ze svého dokončeného filmu Všechny prachy světa veškeré scény, ve kterých hrál Kevin Spacey, a natočí je znovu. Roli amerického průmyslníka Jeana Paula Gettyho v nich tentokrát místo Spaceyho ztvární kanadský herec Christopher Plummer, informovala dnes agentura AP. Spacey čelí v posledních týdnech řadě obvinění ze sexuálního obtěžování mladých mužů.

Vidím, že ti Američané jsou sto let za opicemi. U nás se Rudolf Slánský odstraňoval z fotografií už počátkem padesátých let.

Jinak je to ovšem opětovný důkaz, že blbost lidská je věčná…Učitel Petr Kaššák:

"Začleňování tělesně hendikepovaných žáků je správné a bylo tu i bez zákona. To je prosím obyčejná lidská slušnost – umožnit vozíčkáři výuku se zdravými dětmi. Na to opravdu nepotřebujete tunu papíru a tunu zákonů. Obrovský zločin je ale násilné začleňování dětí s mentálním oslabením. Děti s IQ pod 70 bodů nepatří do běžné třídy. A žádný asistent, natož zákon, na tom nic nezmění. Paní ministryně totiž, zdá se, nedokázala pochopit, že IQ mentálně hendikepovaného žáka se nesčítá s IQ asistenta. Dodnes nebyla paní ministryně schopná vysvětlit, v čem je asistent lepší než speciální pedagog v praktické škole. Ale abych odpověděl na vaši otázku, zdali inkluze přinesla to, co se očekávalo, tak ano, přinesla: Mentálně postiženým dětem v běžné třídě přinesla posměch, v lepším případě ignoraci ze strany běžných dětí bez hendikepu. Přinesla jim to, že jen velice obtížně budou ve škole zažívat úspěch. Přinesla jim asistenta, ale sebrala jim kamarády. Přinesla jim dva cizí jazyky, i přestože tyto děti mají problém s mateřským jazykem, ale sebrala jim rozšířenou výuku praktických činností, dílen, pěstitelství, zkrátka sebrala jim osnovy pro praktické školy.

V podstatě jim sebrala důstojnost a šanci připravit se na život venku. Je mi těch dětí strašně líto – to se prostě nemělo nikdy stát."

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 13.11.2017
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA